Německo “snižuje” počet trestných činů imigrantů. Afghánci odpustili obtěžování dětí v bazénu

Německá prokuratura se nejspíše snaží uměle snížit počet trestných činů páchaných imigranty pomocí legislativní kličky. Přesvědčila se o tom například Maike Sicre, matka dvou dcer z Offenburgu. Její děti a další mladiství ve věku mezi 5 a 12 lety byli obtěžováni třicetiletým Afgháncem.

Případ se odehrál v dubnu a jak tomu v Německu bývá, k incidentu došlo na místním koupališti. Třicetiletý afghánský imigrant obtěžoval malé děti, sahal jim na holou kůži, jedné z dívek se též pokusil strhnout hodní díl plavek. Dalšímu dítěti obviněný sáhl na intimní místa. To vše během jediné dubnové návštěvy veřejného bazénu.

Německá prokuratura vystresované matce poslala dopis, v němž uzavírá případ s tím, že se v podstatě nic nepsalo. Dle rozhodnutí došlo k většině detailů události náhodou, děti svým chováním Afghánce vyprovokovaly, například na přirození jednoho z dětí migrant prý sáhl nerad, v zápalu hry. Známý pachatele měl mít během incidentu erekci, což soud komentoval slovem “náhoda”.

Matka, která dopis přečetla dětem, před novináři neskrývala šok. V rozhodnutí prokuratury se například tvrdí, že děti měly provokovat Afghánce k tomu, aby je osahával. “To v žádném případě není pravda,” ohání se. Po přečtení dopisu se na pokraj zhroucení dostaly i její děti. “To vypadá, jako kdybychom za to mohly my,” děsí se dcery.

Prokuratura v šetření údajně zjistila, že doteky na holou kůži byly pouze v zápalu společné hry dětí a třicetiletého muže. “V areálech, jako je bazén, je běžné, že jsou lidé, tedy i děti, spoře odění,” vysvětluje své rozhodnutí prokuratura. Údajné osahávání bylo označeno za “nevinné blbnutí.” Matka nicméně trvá na svém. Děti byly osahávány na stehnech a hýždích a jedné z dívek Afghánec schválně zkusil strhnout horní díl plavek. To se mu sice nepodařilo úplně, nicméně několik vteřin byla dívka v horní části těla skutečně “nahá”.

Maike Sicre si nechala lhůtu, kterou má k dispozici na odvolání. Vzhledem k dosavadnímu postupu se však obává potíží s úřady. O případu dál jedná s právníkem. Zdroj