Muzikant Serj Tankian (SOAD) odmítá formát amerických voleb a nehodlá diskutovat

Serj Tankian, původem z Arménie, odmítá současný systém volby prezidenta USA. Nikdy předtím tak neučinil, až nyní, po inauguraci Donalda Trumpa. Vadí mu především fakt, že Hillary Clintonová získala ve volbách více populárních hlasů, přesněji o více než 2 miliony. Diskusi odmítá.

“USA se nemohou nazývat demokratickými, dokud nezruší volitele jednou pro vždy,” říká Tankian (System of a Down) na svém Facebooku. A dodává: “Pokud se vám nelíbí mé názory, laskavě opusťte tuto stránku.” Odmítá tedy jakoukoliv diskusi. Zcela opomíjí fakt, že se Donald Trump nestal prezidentem s méně hlasy od lidí poprvé. Posledním případem je duel Bush – Gore v roce 2000, Bush vyhrál, Gore měl více hlasů.

Serj Tankian kritizuje systém volitelů v USA

Politologové tento systém svádějí hlavně na srovnání politické rozmanitosti Spojených Států, které by se při znevýhodnění ve volbách zcela rozpadly. Podle hustoty obyvatelstva by v případě jasně přímé volby vždy rozhodovala města na pobřeží a vnitrozemské státy by byly naprosto bezmocné. Hrozil by pak rozpad americké federace, kdy by ony bezmocné státy chtěly mít možnost lépe ovlivnit volbu svých vrcholových politiků, samozřejmě včetně prezidenta. To je zaručeno tímto systémem.

Serj Tankian patří k hudebním géniům dnešní doby. Coby multiinstrumentalista poslední roky nahrává vlastní tvorbu a má vlastní nahrávací studio. Proslavil se zejména zpíváním v kapele System of a Down, která je brána za jednu z nejúspěšnějších kapel přelomu tisíciletí. Všichni členové mají arménské předky.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.