Matěj Stropnický a jeho nenápadná výhrůžka

Matěj Stropnický vyvolal rozruch u soudu pro Prahu 10 ohledně toho, zda má ředitelka školy platit muslimské studentce odškodné za dost zvláštních okolností. Na videu žádá uvolnění sedacího místa s odůvodněním, že “jde zítra do televize.”

Následně však vyvolal rozpaky. A to dlouhým statusem o tom, jak šel k soudu paní ředitelky, “která odepřela dívce studium kvůli šátku” (čili již sám a bez soudu vznesl jasný rozsudek, což by politik neměl dělat). Nejvíce nás však vyděsila nenápadná výhrůžka studentům, kteří si dovolili svojí ředitelku podpořit. Uznejte sami:

“I studenti té školy tam byli, budu se na to muset poptat na zastupitelstvu, školu zřizuje hlavní město” napsal doslova na Facebook (screen níže).

Jedná se o nenápadný signál. Vážení studenti, soud bude minimálně ještě jednou, a to 27. ledna. Tento status vám říká, že se na vás pan Stropnický mladší poptá provozovatele školy. Nějaké důsledky? Proč se jde zeptat? Na co? Neodpoví. Jako správný zastrašující politik vás nechá v nejistotě.

Mohu vám jen, studenti Střední zdravotnické školy, říci, že správně by vám nic hrozit nemělo. Panu Stropnickému by naopak měl hrozit konec jeho politické kariéry. Po takových signálech je už prostě na čase. Je však na nás, abychom volili jeho soupeře, pokud možno na politickém protipólu.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.