MANIPULACE info.cz: Skutečně chtějí Francouzi za prezidenta Obamu?

Mladý zpravodajský web info.cz informuje o tom, že desítky tisíc Francouzů chtějí za prezidenta Baracka Obamu, bývalého amerického prezidenta, který předal žezlo Donaldu Trumpovi.

Marine Le Penové, hlavní favoritce na vítěze prvního kola prezidentských voleb ve Francii, prý možná roste konkurence. Bulvární článek však sdílí web několika nadšenců z Francie, kteří podle vlastních slov “nevyjadřují politické názory,” ale hned v té samé větě řeknou, že “nebudou volit Le Penovou.”
Proti demokracii

V popisu stránky Obama2017.fr, která šíří i on-line “petici”, je také uvedeno několik důvodů, proč volit Obamu. Jeden z nich je doslova alarmující:

“voliči musí dát světu lekci demokracie v období, kdy se ve Francii schyluje k tomu, že země hodlá hlasovat pro radikální pravici.”

Dokud se bude volit pravice, podle těchto aktivistů prohrává demokracie. To je přesně zásadní ohrožení demokracie. Volit a dělat tlaky, dokud nebude zvolen “ten správný”…
Petice?

Výrazná manipulace je samozřejmě petice, kterou mělo podepsat již 30 000 Francouzů. Není to však “petice”, ale on-line formulář, který již podepsalo přes 42 000 různých emailů. Nemuseli to být ani Francouzi, můžete podepsat tolikrát, kolik máte emailových adres. Stačí přejít k jinému zařízení.

A nakonec, i kdyby petice byla složená se samých pravých podpisů skutečných Francouzů, jedná se o 0,07% obyvatel. Je vlastně zvláštní, že nový zpravodajský server zajímají takovéto projekty, které mají jedinou hodnotu – jsou proti Marine Le Pen.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.