Maďarská novinářka dostala trest za kopání do migrantů, samotné migranty nikdo netrestá

Novinářka Petra Lászlóová z Maďarska se měla provinit tím, že kopala do migrantů a jednoho z nich podkopnout s tím, že držel v náručí dítě. Argument obhájce, že se jen bránila, soud neuznal. Pro BBC reportérka řekla: „Otočila jsem se a viděla stovky lidí utíkat proti mně, bylo to neuvěřitelně děsivé.“

Lidi nejvíce naštval záběr od německého kameramana, který měl dokazovat, že jednoho z migrantů, jenž nesl dítě, měla podkopnout nohu. Ze záběru jiné kamery však lze vidět, že se nakonec migranta nedotkla. Směrem k ilegálně hranice překračujícímu migrantovi s dítětem pohnula nohou, která však byla několik desítek centimetrů od něj.

Dostala tři roky podmínku za výtržnictví. Několikrát se při výslechu rozplakala, tvrdila, že jí chodí výhrůžky smrtí a bojí se života v Maďarsku. Migrant, kterého nepodrazila, dostal díky kauze práci ve Španělsku, Lászlóová o práci přišla.

Migranty, kteří jsou vidět na záběrech, jak naprosto ignorují všechny policejní příkazy a proráží zátarasy, nikdo neobvinil, ani nezadržel. Naopak novinářka může být ráda, že se neprokázala rasová motivace jejího činu, jak chtěli žalobci. Dostala by trest mnohem přísnější.

Podpořte náš web! Stop-multikulti.cz