Loď německé neziskovky hledala u Libye migranty vhodné k pašování do EU. Málem se srazila s pobřežní stráží

Německá nezisková organizace Sea-Watch hledala v libyjských vodách lodě s migranty, které se chystala převézt z vod africké země expresně až na území Evropské unie. Sama organizace o tom informovala. Stěžuje si totiž, že ve vyzvednutí a pašování ilegálních migrantů jim zabránila loď libyjské pobřežní stráže.

Lodě s více než 500 dospělými migranty, mezi kterými bylo pouhých deset žen, si všimly dvě strany současného sporu. Loď neziskové organizace Sea-Watch, která je hodlala převézt do Evropy a loď pobřežní stráže Libye, v jejichž vodách se loď s migranty nacházela. Loď Sea-Watch chtěla migranty naložit a odvézt do Evropy. Místo toho je čeká jiný osud.

Kamery na lodi neziskovky zachytily incident obou lodí. Sea-Watch zde málem srazila loď pobřežní stráže, na Facebooku však uvádí, že tím, kdo ohrozil bezpečnost plavby, byla loď stráže. “Byli jsme v přímém ohrožení života,” píší na Facebooku.

Libyjská pobřežní stráž, která loď neziskové organizace předjela, migranty vyzvedla, odvezla zpět na břeh, odkud se ilegální migranti vydali a po poskytnutí nezbytných humanitárních služeb je přerozdělí do záchytných center.

Mezi pěti sty migranty bylo 300 Maročanů, 145 lidí z Bangladéše a 23 lidí z Tuniska. Na lodi se nacházeli i migranti z jiných afrických zemí.

____________________________________________________
Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.