KONVIČKOVA AKCE: Panika a zranění. Tak nakonec jen panika. Nebo ani ta?

Martin Konvička údajně podle iDNES.cz a dalších médií vyvolal paniku a způsobil několik zraněných, když zinscenoval obsazení Staroměstského náměstí islámskými radikály z ISIS. Skoro až bulvárním nadpisem o plačících dětech a skákajících lidech zkusily čtenáře šokoval Lidovky. Akce to byla vskutku bizarní, koza na sobě nesla reklamní plakát prodejny erotických pomůcek, Martin Konvička na velbloudovi měl bradku, která vypadala jako nakreslená lihovou fixou. A lidé okolo se smáli, bučeli nebo fotografovali.

Celou akci pak narušila hádka s rozhněvaným Arabem a další skupinkou anglicky mluvících lidí, po které přišlo přerušení akce, chvilkové zadržení všech pořadatelů a začal mediální skandál. Ve všech médiích se na hodinu objevila zpráva, že Konvička střílel na Staroměstském náměstí a v reakci na to způsobil paniku, při které si lidé lehali na zem, skákali pod stoly a několik se jich zranilo.

Poté, co přešla hlavní čtenářská vlna, ze všech médií zmizela zmínka o zraněných. V ČT24 vypovídala servírka, která viděla k smrti vyděšené lidi. Video níže, které bylo natočeno při ukončování akce, však neukazuje ani rozházené stoly, ani ležící lidi. Doslova posměch pak vyvolal článek na iDNES.cz, ve kterém video s popiskem “Konvičkova akce vyvolala paniku” žádnou paniku neukazuje.

Na začátku záběrů je pár vteřin i vidět jedna ze svědkyň údajné paniky. V celé restauraci probíhá normální provoz. Toto video bylo natočeno zhruba v době, kdy pořadatelé byli nuceni “sbalit se” a ukončit akci předčasně. Ukončit akci, která byla řádně nahlášená a povolená.

Těžko říct, zda by měla být akce povolena. V současné multikulturní době, kdy exploze petardy budí obavy z terorismu, jenž plyne ze současné neschopnosti EU zacházet s migrační vlnou, je sice na místě ptát se, zda je taková recese vůbec ještě možná. Dle nás však ano. Nemůžeme podléhat takovému strachu dokola. Naopak, měli bychom strach potlačit a začít se konečně aktivně bránit. Zde video z Parlamentních listů.

Celé to vystoupení je jeden velký bizár. Je to recese. Bizár je cíl recesisty. Viz velmi tolerované rudé trenýrky a atomový výbuch nastřižený do přímého přenosu ČT od takzvaných umělců skupiny Ztohoven. Cílem je šokujícím způsobem vyjádřit humor z vážného tématu. To je teď najednou zakázané? Budeme se prostě jen bát? Jenže hlavním produktem zákazů a strachu je multikulturalismus.

Násilí je velmi přísně spojeno s migrační vlnou a islámem. Bojíme se situací, do kterých nás zavedly elity a bojíme se situací, která nám právě média zkouší lakovat na růžovou. Je to jejich vina. Jenže Češi nikdy neztratili dvě věci. Neustálou touhu po rebelii proti diktátorovi a jeho zneuctění humorem šokujícím, ale trefným. A to byla Konvičkova akce.