Koncert k výročí srpnové okupace se změnil v multikulturní agitku: S xenofoby hrát nebudeme, vzkázali Brichtovi

Aleš Brichta s kapelou měli přes dva měsíce zprostředkovaně domluvený koncert v rámci akce Vrať se domů, Ivane, která se bude konat v Rakovníku v podniku U nezbedného Bakaláře. Jako headlinera jej však údajně odmítly kapely i zvukaři Vlado a Duda sound. Po kamarádovi, který vyjednal veškeré podmínky, pak pořadatel Brichtovi vzkázal: “Xenofobové na naší akci hrát nebudou!”

“Všechno bylo dva měsíce dohodnuté včetně podmínek, jediné, co chybělo, byla smlouva,” říká klávesista Zdeněk Vlč. “Tři dny před konáním akce nám vzkázali, že xenofoby jako my odmítly jak kapely, tak zvukaři.” říká do telefonu. V tu chvíli píše Aleš Brichta na sociální sítě špatnou zprávu: “K našemu překvapení se akce “Běž domů Ivane” v posledním týdnu zřejmě změnila na akci “Vítejme islámské vrahy”, na které prý xenofobní Brichta hrát nesmí.” Dodal, že návštěvníkům doporučuje dát najevo svůj názor přímo na místě.

S “xenofobním” Brichtou údajně odmítli hrát členové kapely 2ND, Krize, Five Sins, The Undertakers a zvukaři Vlado & Duda sound. Kapela Five Sins se nám však ozvala s tím, že do hudby nikdy politiku netahá. “O neúčasti Aleše Brichty jsme se dozvěděli dnes, z naší pozice jsme o výběru účinkujících s pořadatelem vůbec nemluvili. Zároveň jako hudební skupina ve svých písních žádným způsobem nevyjadřujeme jakékoliv politické názory či témata,” uvedli členové kapely.

Zajímavý je už jen plakát. Kde jinde, než na extremistické akci, byste mohli najít plakát, jenž má připomínat okupaci, jenž začala v roce 1968, a na kterém jsou tváře Zemana, Ovčáčka a Babiše na rudém pozadí. Rozhodně nebudeme básnit o tom, jací jsou tito tři úžasní lidé, jejich hodnocení je na vás, ale neexistuje sebemenší souvislost mezi smutným srpnovým dnem roku 1968 a těmito třemi osobami.

Akce s takovým plakátem jistě nebude mít za úkol připomenout si vpád komunistických vojsk, ale po celou dobu akce na vás budou koukat obličeje Zemana, Ovčáčka a Babiše a spolu s odmítnutím Brichtovy kapely jen pro názor si neustále budete přehrávat, že v neděli 21.8. nebudete na akci proti SSSR, ani proti komunismu, ale pro multikulturalismus a proti těm, jenž jej kritizují.

Běž domů, Ivane