Knihovna v Litoměřicích na poslední chvíli odřekla besedu spolku Samkové. Je to v prý rozporu s HateFree

Příspěvková organizace Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích na poslední chvíli zrušila pronájem pro spolek Éra žen, kterému předsedá Klára Samková, známá advokátka a protiislámská aktivistka. Důvodem je rozpor s názory projektu HateFree Culture.

“Jménem Příspěvkové organizace Knihovna Karla Hynka Máchy v Litoměřicích bych se chtěl Vám i Vašemu spolku tímto velice omluvit, ale bohužel nebudeme moci uskutečnit plánovanou besedu s Vaší předsedkyní paní Klárou Samkovou. Její názory se neshodují s naším konceptem Hate Free Culture.”

Tak zní email knihovny zaslaný spolku Éra žen.

Spolek Éra žen nyní pracuje na projektu Islám do knihoven, jehož cílem je právě do těchto prostor dostat knihy, které upozorňují na rizika spojená s islamizací a se spornými či jednoznačně špatnými znaky islámu jakožto ideologie. O to více probíranější je, že knihovna nejdříve prostory pro besedu přislíbila, spolek odmítla na poslední chvíli. Jedná se tak zřejmě o snahu úplně spolek umlčet a zamezit jakémukoliv kontaktu s veřejností. Nebude to však tak snadné.

Podle zdroje blízkého předsedkyni spolku Kláry Samkové již několik lidí nabídlo adekvátní náhradní prostory. Vybráno bude mít spolek ve čtvrtek. Náhradní termín a místo konání besedy ještě zveřejníme.

V Litoměřicích shodou okolností působí muslimský lékař Hassan Mezian coby senátor za ČSSD.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.

____________________________________________________