Hledáte radikální příspěvky na Facebooku? Můžete si je na kohokoliv vytořit

Jak snadné zdá se býti vynervovat nějakou osobu natolik, že napíše něco, co můžete označit na nenávistný výrok, či zkusit poslat screen zaměstnavateli, na policii a prostě jen tak si někoho obvinit. Nebo se nemusíte namáhat a příspěvek si vytvořit “na míru”. A stačí vám k tomu několik vteřin. Techniku jsme použili při aprílovém žertu o Cermanovi, který měl přejít na “naší stranu! a napsat status o kritice islámu a migrantů. Pro vás jeho status změníme znovu.

Krok první, najdeme člověka, kterému status chceme změnit. Pokud má nějaký příspěvek veřejně, máme vyhráno. Tohle je příspěvek Jaroslava Cermana, který jsme objevili v době psaní tohoto článku:

cerman 1

Uděláme tedy pár rychlých kroků. Nyní používáme prohlížeč Chrome, u jiných prohlížečů může být postup trochu odlišný. Takže:

  1. Pravým tlačítkem myši klikneme na text, který chceme změnit
  2. Zvolíme možnost “prozkoumat”
  3. Objeví se pole a u položky “<p>” vidíme onen text.
  4. Klikneme pravým tlačítkem myši, zvolíme “change” a můžeme si psát, co chceme.
  5. Poté stiskneme “enter” a příspěvek je změněný.

Poznámka: Pokud je ve statusu vynechaný řádek, musíme touto cestou změnit každý odstavec zvlášť. cermman2

Kritika Miloše Zemana, to je takové nudné. Tak si ten příspěvek trochu zradikalizujeme:

cerman 3

Samozřejmě, podobně se dají upravit i komentáře pod statusy.

Máme ho! Cerman by matky “xenofobů” poslal na potrat! Jak pobuřující! Vypadá to velmi jednoduše. Dá se tak říct, že téměř jakýkoliv screen je nedůvěryhodný. Jak tedy screenem opravdu dokázat, že byl příspěvek reálný? Jistá cesta neexistuje. Musíte doufat, že autor příspěvek nesmaže. Nebo je dobré též oscreenovat i okolní příspěvky, tedy, pokud se jedná o diskusi, kde se mezi příspěvky nachází něco, co chcete nascreenovat, je dobré zahrnout tam i další komentáře. Tak se zaznamená cesta, kudy se diskuse k inkriminovanému komentáři dostala a jaké na něj byly reakce. Sice se dá i to oklamat, ale pořád je to důvěryhodnější. Příspěvky, které za screen stojí, obvykle vznikají při diskusi názorových protistran. Člověk, který diskutoval, vám tedy může dosvědčit, co se v diskusi psalo.

Další možností je odkaz na příspěvek sdílet mezi soukromými přáteli, kteří by potvrdili jeho existenci i po smazání. Tato technika se nejčastěji používá spíše na multikulturní straně “barikády”. Nejčastěji se užívala proti Martinu Konvičkovi a jiným představitelům a příznivcům IVČRN a BPI.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.