Italská vesnice má 7 obyvatel. A také 80 migrantů

Vaccarozzi di Erbezzo je malá víska vysoko v italských horách v oblasti nad Veronou. Žije zde pouhopouhých sedm stálých obyvatel, kteří žijí, jak mohou. Nyní se vesničce neřekne jinak než země uprchlíků. K sedmi obyvatelům jich italská vláda nastěhovala hned 80.

Převod osmdesátky cizích lidí do oblasti, kde ani není práce, je součástí velkého plánu italského ministra vnitra Marca Minnitiho, který chce nakvótovat všem městům a obcím tři migranty na tisíc obyvatel v rámci přerozdělení. Navíc s těmito plány spustil další projekt, kdy převezl africké migranty z Libye vojenským leteckým speciálem a hodlá tak učinit s dalšími 10 000 lidmi.

ČTĚTE TAKÉ: Vánoční dárek pro italské daňové poplatníky: 162 migrantů. Letecky

Starosta pro místní novináře jen pokrčil rameny a řekl, že mu přesunutí migrantů bylo pouze oznámeno a on neměl šanci nesouhlasit. První necelá třicítka migrantů již do vesnice dorazila a místní nejsou ze situace nadšení.

“Musím pracovat k důchodu, abych se uživil a oni vše dostanou,” říká jeden ze starousedlíků. Další tvrdí, že mi dělají co mohou, aby se vůbec uživili a nechápou, kde v místních končinách mají migranti shánět práci, jak sdělil ministr vnitra. Starosta však věří, že se obsazení starých kasáren osmdesáti Afričany zabránit nepodaří.

____________________________________________________

Odebírejte náš YouTube kanál! 

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo