Google potlačí nepohodlné weby. Směrnice postaví výš zprávy i na základě novinářských cen

New York Times či CNN mají automaticky pravdu, ať napíší cokoliv, a budou výše než jiné zdroje, jenž budou označeny za nedůvěryhodné. Tak vypadá mnohostránková směrnice pro zařazování “nedůvěryhodných” webů níže pod ty lepší. Výše totiž automaticky půjdou zprávy od zdrojů, které mají například 7 a více Pulitzerových cen.

Níže v seznamu vyhledávaných webů se mohou ocitnout i nepřesné nebo jinak pochybné informace,” píše zpravodajský web ČRo. Směrnice značí, že nejsou konkrétní způsoby, jak prověřit informace, takže se budou níže posouvat i “jinak pochybné zdroje,” tedy například malé weby, které budou mít před prověřením.

Google spolu se sociálními sítěmi slíbil multikulturním politikům potlačování některých webů a názorů. Oficiálně se má jednat o tzv. Fake news, mažou se však ve velkém opoziční facebookové stránky, blokují se některé servery pouze na základě domény, či se zakazuje například kritika islámu.
Twitter s facebookem například zakázali stránku odkazující na mapu zločinů migrantů v Německu a Rakousku. A to i přes to, že každý případ je pečlivě ozdrojován. Psali jsme zde. Facebook pak sám automaticky maže vše s názvem IVČRN, bez ohledu na obsah. Psali jsme zde.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.