Donald Trump se sejde s Mayovou

V pátek se sejdou Thereza May a Donald Trump a budou jednat mimo jiné také o dohodě, která bude mít za následek snížení obchodních cel mezi Velkou Británii a USA. Bude to první osobní jednání Donalda Trumpa coby prezidenta se zahraniční návštěvou.

Krom cel budou jednat o tom, aby se odstranily a zjednodušily procedury pohybu statisíců pracovníků mezi USA a Velkou Británií, píše Telegraph. Budou se domlouvat na snížení, a nebo dokonce odstranění celních sazeb při obchodu mezi oběma zeměmi. Budou hledány způsoby, jak odstranit a zjednodušit přístup na pracovní trh pro občany USA ve Velké Británii a naopak.

Ve Velké Británii žije v současnosti cca 230.000 pracujících Američanů, a v USA je v současnosti více než 700.000 Britů. “Můžeme zvýšit tato čísla,” potvrdil vysoce postavený vládní zdroj. Premiérka Velké Británie také potvrdila, že bude s prezidentem USA jednat nejen o obchodu, ale i o terorizmu a krizi v Sýrii. Dle jejích slov ji Donald Trump potvrdil, že chce mít ve Velké Británii silného partnera směrem do budoucnosti.

Donald Trump nicméně, nebude uzavírat dohodu na základě toho, co bylo dojednáno za minulého prezidenta USA Baracka Obamy. Spíše půjde o stejný typ dohody, který má uzavřena s USA Kanada. Při zmínce o NATO potvrdila premiérka Velké Británie, že bude nadále vynakládat 2% HDP na obranu, a bude chtít spolupracovat s ostatními státy Evropy.

NATO je dle ní baštou bezpečnosti v Evropě. Thereza May je hrdá na to, že je druhá ženská premiérka Velké Británie. Na dotaz médií řekla, že Bude s Donaldem Trumpem mluvit o problémech, které sdílí, a ne o tom, jak se prý v minulosti vyjadřoval k některým ženám.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.