Dokáže se člověk třikrát bodnout do srdce a uklidit? Podle nejspíše multikulturního vyšetřování je to možné

Bodnete se třináctkrát, z toho třikrát do srdce a jednou do plic. Jste křehká mladá žena. Děláte to obouruč. A aby toho ještě nebylo málo, vytřete, aby kolem vás nebylo moc krve. Myslíte si, že je to vůbec možné? Podle policie ČR ano. Ta uzavřela sebevraždu Anety R. U ženy prý propukla toxická psychóza. Zkusme si v krátkosti tento případ zrekapitulovat.

Dívka popíjela a také si vzala kokain v baru s přáteli a ti měli vzít taxi a odvézt jí domů do jejího bytu v Letňanech. Tam její kamarád, pozor na jméno, Ahmad H. a kamarádka Kateřina J. šli spát do ložnice v bytě. Později Ahmad vstal a šel si pro vodu, když v tom spatřil Anetu, jak se obouruč bodá. Nůž jí tedy vytrhl a ona jej u toho měla pořezat. První nesrovnalost je již zde. Při ohledání bytu Ahmad i Kateřina tvrdí, že nůž měl být v ložnici, ale našel se v kuchyni.

A nyní přijde řada nesrovnalostí. Matka Anety nedostala dosud její halenku a podprsenku. Ta měla být roztržená nebo rozstřižená poblíž balkonu. Policie pak nevyslechla téměř žádné svědky. Krom Kateřiny a Ahmada nikoho. Přestože Kateřina po příjezdu lékaře hystericky upozorňovala na přítomnost čtvrté osoby v bytě, policie jej oficiálně nevyslechla. Doktor navíc tvrdí, že po svém příjezdu si všiml na počet ran neobvykle malého množství krve a vlhké podlahy, která byla pravděpodobně čerstvě vytřená. Policie nevyslechla ani taxikáře, který je vezl. Ten by mohl určit, kolik osob cestovalo z baru.

Další záhadou je, že poté, co si matka dívky zažádala o novou pitvu, zjistilo se, že oběti chybí srdce. To obvykle v těle po pitvě zůstává, ale mohlo se také stát, že lékař srdce odebral kvůli histologii a už jej nevrátil. Policie v případě smrti třiadvacetileté Anety neprovedla ani rekonstrukci události, aby se tak potvrdilo, zda je scénář, který tvrdili přítomní svědci, vůbec reálný.

Podle telefonu a sms zpráv bylo prokázáno, že na drogách byl několik dní v kuse i Ahmad. Ten byl po psychickém kolapsu vyslechnut až několik dní po události. Také byl na detektoru lži, kde měl podle odborníků i několikrát lhát, což ale podle naší legislativy nelze použít jako přímý důkaz čehokoliv a policie se tím odmítla zabývat. Policie si také mohla u Ahmada nechat vypracovat psychiatrický posudek, který by se dal použít jako argument k důvěryhodnosti svědka, avšak neučinila tak.

Na případu se vystřídalo několik státních zástupců. Redaktoři serveru Aktuálně.cz se pokusili je kontaktovat. Jejich nadřízená pouze vzkázala, že je to pro ně uzavřená věc a odmítla událost komentovat. Navíc matce policie spis předala až půl roku po uzavření případu. Policie odmítla severu Aktuálně.cz sdělit jakékoliv informace, ani důvod, proč došlo k takovému prodlení. Ten nevysvětlila ani zoufalé matce Anety.

Podle oslovených lékařů není nemožné se třináctkrát bodnout nožem. Při toxické psychóze je to teoreticky pravděpodobné. Člověk však musí vyvinou velkou sílu a bodat obouruč, což také nelze vyloučit. Potíž však je, že policie ČR od začátku pracovala s jedinou možnou verzí – sebevraždou a odmítla přihlédnout na jakékoliv zpochybňující okolnosti. Případ tak bez rekonstrukce, vyslechnutí svědků, řadě nesrovnalostí a aroganci případ uzavřela.

Na popud vrchní zástupkyně Bradáčové se dál zabývá pražská policie, která řeší násilnou trestnou činnost. Kriminalisté se k případu zatím nevyjadřují.