Demagog.cz rozhodně není nezávislý. Nyní nepravdivě obvinil Zemana ze lži

Server Demagog.cz vznikl v roce 2012 jako studentský projekt. Od té doby se však mnohé změnilo. Projekt podpořila Evropská unie či ambasáda USA a od té doby to také tak vypadá. Proslul například manipulativním rozebráním rozhovoru Martina Konvičky v České televizi, což docela dobře tehdy rozebral Radim Valenčík na svém blogu iDNES.cz.

Nyní Demagog.cz jakoby tvrdil, že má více informací než BIS. Označil tvrzení prezidenta Miloše Zemana z vánočního projevu, ve kterém řekl: “Jsem rád, že i BIS vydala prohlášení, kde konstatuje, že k žádnému takovému ovlivnění nedošlo,” za “nepravdu,” tedy za lež. Přitom se rozhodně o lež nejedná. Demagog.cz to velmi obratně a manipulativně obehrál tímto tvrzením:

“To ovšem BIS netvrdí, konstatuje pouze, že o nezákonné manipulaci nemá informace, což je obsahově značně jiné tvrzení.”

O “obsahově značně jiné tvrzení” se však nejedná. BIS patří v této oblasti mezi nejlépe informované české instituce vůbec. Pokud BIS a ani žádná jiná instituce nemá relevantní informace o tom, že volby zde ovlivňuje někdo z venčí, měla by platit jistá presumpce, a tedy taková, že se má počítat s informací, že k žádnému ovlivnění nedochází.

V nejpřísnějším měřítku se tedy dá považovat Zemanův výrok jako neověřitelný, při zaujatosti proti Zemanovi jako zavádějící. Kdo takovou informaci vyhodnotil jako lež, zjevně dostal za úkol ve vánočním projevu prezidenta “prostě něco najít.”

____________________________________________________

Odebírejte náš YouTube kanál! 

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.