Česká televize manipulovala se střelbou v Chomutově. Zneužila starší záběry pro démonizaci držitelů zbraní

“Je potřeba počkat na vyšetření policie,” tvrdí ministr vnitra Chovanec. ČT v pořadu Reportéři ČT však mají jasno. Brát spravedlnost do svých rukou občan nesmí a střelba v Chomutově byla jasná vražda Roma. Přestože najížděl do lidí. O střelbě jsme psali zde.

ČT jako argumentaci použila účelově sestříhané záběry z natáčení s lidmi ze sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX. Reportér Jiří Leschtina tvrdí, že zákaz poloautomatických zbraní je evropskou reakcí na teroristické útoky. Nezmínil, že tyto útoky nebyly spáchány legálně drženými zbraněmi.

Miroslav Kalousek poté, co poslanec ČSSD upozornil na Junckerovo varování o ještě další zpřísnění směrnice EU o omezení zbraní, řekl, že vyvolává duchy.

Předseda LEX -na ochranu práv majitelů zbraní podle svého prohlášení měl půlhodinový rozhovor. Redaktor jej před natáčením doslova přemlouval, jelikož držitelé zbraní jsou vždy démonizováni a s ČT nikdo nechce natáčet. “Mělo mi to dojít hned,” napsal na Facebooku. Celé prohlášení doporučujeme přečíst. ČT zase potvrdila, co je zač. Z něho vyplývá:

Předseda LEX nabídl Leschtina odmítl rozhovor se sběrateli – historie jej prý nezajímá. Také chtěl rozhovory hlavně s muži a ne se ženami. Během rozhovoru přerušoval natáčení a dirigoval účastníky rozhovorů, co a jak říkat. Přestože slíbil, že nebude střelce démonizovat, udělal přesný opak a spojil jej se střelbou v Chomutově, která proběhla hlavně až několik dní po natáčení. Podle Hany Charvátové měla být reportáž vysílána dříve, ale po události v Chomutově zřejmě ČT vyčkala, aby jí zapadla skládačka, kdy střelec = démon.

Další manipulace, kterou předvedl Leschtina, byla posloupnost časová. V reportáži řekl, že se v Chomutově střílelo a mezitím poslanci rozhodují pro větší práva občanů na legální zbraně. Není tomu tak, toto jednání má vláda na programu již od loňských Vánoc.

Podejte na ČT stížnost. ZDE.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.