Celá obec čelí urážkám do neonacistů. Důvodem je spor kapely se třemi fanoušky 

Rockfest Dačice se nechvalně zapsal do historie nepovedených hudebních akcí. Mezi vystupujícími byla i thrashmetalová kapela Hentai Corporation, která je též známá svými provokativními proslovy a narážkami. 

Jeden z fanoušků komentoval, kdy zpěvák kapely zrovna nadával Lucii Bílé a byl pak označen za pedofila. To neunesl, vylezl na méně střeženou část pódia a zpěváka kapely udeřil pěstí. Následná potyčka měla za následek křik asi tří dalších lidí, kteří urazili kapelu a křičeli, že si tam již nezahraje. 

Pořadatelé koncert předčasně ukončili. Zřejmě neznalí způsobu vystupování kapely byli překvapeni právě narážkami směrem k publiku. Tomu se omluvili. Spor však nyní odnáší celá obec a všichni její obyvatelé jsou podle kritiků neonacisté. Jak na to přišli? V květnu v Dačicích vystoupila kapela Ortel a fanoušci ji nevypískali. To teď zpřízněnci Hentai Corporation nemohou unést. 

A tak kvůli pěti lidem je na celou obec o více než sedmi tisících obyvatel aplikována kolektivní vina. Přesně ta, kterou naopak tito umělci podsouvají jako činnost kritiků islámu či multikulturalismu. Sedm tisíc lidí čelí na internetu pomlouvání a nenávisti. “Kdybyste tam těm vidláckým náckům zahráli Mešitu, měli by vás za bohy,” píše jeden velmi oblíbený komentář. 

Ke kritice se přidala například kapela Stroy a též označila účastníky za rasisty a neonacisty. “Zkazili vsem slusnym rasistum, nackum, fanouskum Slavika a dalsim festival plnej rock and rollu, kde je misto pro vsechno, jen ne rock and roll,” napsala kapela na Facebooku. 

Lidí se zastala například kapela Dymytry, která hrála den předtím a fanoušci byli podle jednoho z členů bezproblémoví. 

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010.