Cameron v kampani před referendem sliboval “reformovanou EU.” Rok poté se nic neděje

Premiér Velké Británie David Cameron při své předvolební kampani slíbil referendum za setrvání v Evropské unii. Po zvolení svůj slib splnil, ale po jednání s předáky EU započal kampaň právě proti tzv. brexitu. Během té sliboval především “sjednocenou a reformovanou EU.”

Jak zněla jeho slova v den vyhlášení termínu referenda? Krom toho, že brexit nazval “skokem do temnoty” také řekl: “Volba je ve vašich rukou, ale moje doporučení je jasné. Jsem přesvědčený, že Británie bude bezpečnější, silnější a bude na tom lépe, když zůstane v reformované Evropské unii.“ Co tedy EU na sobě zreformovala?

Od chvíle vyhlášení těchto slov se staly tři větší teroristické útoky, jeden ve Francii, jeden v Německu a jeden ve Velké Británii. Zahynulo při nich 99 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Velmi důrazně zasáhla EU proti teroristům se střelnými zbraněmi. Zvýšila papírování například pro myslivce a omezila práva legálních držitelů zbraní. Navíc všechny poslední tři útoky se odehrály pomocí vozidel. Zakáže EU vozidla? Raději se ptát nebudeme.
Co se týče migrační krize, šla na to EU ještě lépe. Dohodla se s Tureckem, které za výpalné v přepočtu skoro 100 miliard korun migranty z většiny zadržovalo. Praxe byla taková, že Turecko pouštělo do Evropy agresory, zločince a hlupáky a nechávalo si tu část alespoň nějak vzdělaných lidí. A EU také šalamounsky vyřešila kritické komentáře na sociálních sítích. Jednoduše jim přikázala je mazat a ty sprosté předávat policii. Jak reformované!

A vrcholem reformy EU byl summit 27 představitelů, který se k příležitosti “60 let integrace” konal v Římě a kde lídři zemí EU podepsali rezoluci, ve které odmítli jakoukoliv sebekritiku. Za 10 let bude prý Evropa bezpečná a prosperující. Jsme dokonalí, jsme úžasní a hlavně v rezoluci se i Sobotka podpisem zavázal, že “EU zůstane nedělitelná.” Dokud budeme mít u kormidla takové lidi, s tak hroznou věcí, jako je demokratické referendum, nemůžeme počítat.

Co z toho můžeme vydedukovat? Jediné. Britové se jednoduše rozhodli správně. A je dobře, že vláda, navzdory svému názoru, respektuje referendum, které ani není pro vládu závazné. Tomu se říká demokracie. V České republice byla ignorována i čtvrtmilionová petice za referendum o migračních kvótách. Fandíme Britům!

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.