26.10.2016, v poledne. Policisté v Paříži určili termín manifestace

Policisté ze všech policejních oddělení společně s hasiči vyjdou ve středu 26.10. v poledne do ulic. Vydají se na pochod k nemocnici Saint-Louis, kde stále leží jejich popálený kolega. Ten je hospitalizován poté, co jeho a jeho kolegyni uzavřeli ve služebním voze zatím neznámí pachatelé a hodili dovnitř zápalnou láhev s cílem upálit příslušníky zaživa.

Čtěte také: Pachatelé málem upálili dva policisty. Jejich kolegové vyšli ve Francii do ulic

Účast přislíbili i hasiči. Ti v posledních letech čelí zhoršující se bezpečnostní situaci při hašení požárů v oblastech vyhlášených jako nebezpečných či takzvaných NO GO Zónách, kde je při hašení či po něm napadají převážně muži migrantského původu či vzhledu, popisovaní jako džihádisté.

“V kontextu nedávno pořádaných významných akcí vyjadřujeme plnou podporu, partnerství a vděk naší policii a zároveň vyjadřujeme hněv a nespokojenost. (…) Vyzýváme všechny hasiče ve Francii, aby se v pracovním oděvu připojili k hnutí nespokojenosti ve středu 26.10. v Paříži, či se podíleli na všech místních iniciativách,” vyzval v neděli úředník Autonomní federace hasičů.

ON LINE: Protesty policie ve Francii po přestávce pokračují. Další demonstrace bude ve čtvrtek

metropolitan.fr