Staří Římané byli černoši, tvrdí dětem BBC. Obhajuje se lživými argumenty

Americká stanice BBC začala vychovávat děti k multikulturalismu a využila k tomu historické prostředí římské Británie, kam do jedné z hlavních rolí dosadila postavu tmavé pleti. Zřejmě by to mnoho lidí přešlo, ale po kritice ze strany Paula Watsona, který upozornil, že pořad je kvůli tomu historicky nepřesný, se BBC začala nesmyslně obhajovat.

BBC odvysílala animovaný pořad pro děti o životě v prostředí staré římské Británie. Jedné z postav dali tvůrci tmavou pleť, což glosoval známý kritik multikulturalismu Paul Joseph Watson. Ten řekl, že staří Římané rozhodně černí nebyli, pořad je tak historicky nepřesný a dětem podsouvá mylné informace.

BBC se však později, společně s dalšími stanicemi, opřela o poznatky historiků, kteří tvrdili, že ve starém Římě žili lidé různých národností. Média však vynechala, že oni historici zdůrazňovali, že se jednalo o kosmopolitní prostředí skládající se výlučně z obyvatel evropských zemí. Přítomnost Afričana byla, krom otrockého prostředí, v té době vyloučena.

Média však tento argument použila proti Watsonovi a teď si televizní stanice navzájem gratulují, že Watsona úspěšně vyargumentovaly. Jediné, co však dělají, je převrácení faktů.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010.

6 komentářů u „Staří Římané byli černoši, tvrdí dětem BBC. Obhajuje se lživými argumenty“

  1. Proč mi mažete komentář ???
    Nic urážlivého jsem v něm rozhodně nezmínil. Ale chápu, že se to asi nehodilo do krámu a nejspíš i mohlo někomu zbořit iluze. Rozhodně to od vás bylo trošku trapné a zbabělé.. 😀

  2. Je jasné, že to zas v Británii přehánění, ale Římská říše opravdu byla svým způsob multikulturní. Afričani stejně jako barbaři ze severu se uplatňovali nejen jako otroci, ale i v armádě a spousta z nich do dotáhla i na dost vysoké posty a to i ti černé pleti. Nejenom že se v Británii z té doby nachází ostatky negroidních jedinců, ale dokonce v samotném Římě byly před nedávnem odkryty ostatky mongoloidu patrně z Číny. Nevím jak tady teda někdo nastudoval..
    Každopádně na to později Římané doplatily, klasická ukázka toho co se opakuje dnes.

      1. Lucius Septimius Severus, jako císař Lucius Septimius Severus Pertinax (11. dubna 146 Leptis Magna, Afrika[1] – 4. února 211 Eburacum, Británie), byl římský císař vládnoucí od 9. dubna 193 do 4. února 211, nejprve spolu s Clodiem Albinem (193–196/197), později se svými syny Caracallou a Getou. Severus založil novou dynastii, vyvedl římskou říši z vnitropolitické krize a přistoupil k zásadním reformám v oblasti vojenství a správy. Vedle Diocletiana je bezpochyby nejvýznamnějším panovníkem 3. století. Tento muž dobyl pro Řím Británii.

  3. Nehorázne a účelové prekrúcanie dejín.Kto si čo len trochu naštuduje dejiny rímskej ríše môže len žasnúť čo tie tupé hlavy opäť vymysleli na manipuláciu detí.Prekrúcanie dejín je chrapúnstvo najhrubšieho zrna a deje sa to už pričasto.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.