V Německu platí celoplošná cenzura sociálních sítí. Příspěvky se mažou i za údajnou “pomluvu”

Pokuta 50 milionů eur za nesmazání nezákonného příspěvku? To je něco, co sociální sítě rozhodně nebudou riskovat. V Německu od 1.1.2018 platí nový zákon, podle kterého jsou za nepřijatelné označeny všechny příspěvky nenávistného typu. K ilegálním však přibyly i příspěvky “pomluvné,” což může vést k obrovské cenzuře na internetu, před čímž varují i mnozí experti.

Facebook například již nyní pracuje na ručním rozlišování příspěvků, které je nutno cenzurovat. Má na to tým o několika stovkách lidí. Cenzura sociálních sítí a YouTube se týká i České republiky. V Německu jsou některé tamní nepohodlné servery automaticky zakazovány a jejich sdílením můžete přijít o účet i zde v ČR.

Zákon schválila německá vláda před půl rokem. Cenzura internetu tak byla zahájena. Německo se stalo, po KLDR, Rusku a některých tvrdě islámských zemích, dalším státem, kde se bude tvrdě pracovat na zákazu nepohodlných informací. V tomto případě pod záminkou toho, že “by mohly podněcovat k nenávisti.”

Alarmující je především poznámka o zákazu informací nejen nenávistných, ale také “pomluvných.” Tak se dá označit prakticky cokoliv a na základě legislativy cenzurovat a  zakázat. 

V ČR máme podobný zákon aplikovaný na rozhlasové a televizní vysílání. Pravda může utvrzovat předsudky proti menšinám a podle našeho zákona se nesmí prezentovat. Více zde.

Formulář, kde budou moci Němci nahlašovat a vyzývat k cenzuře, je zde.

____________________________________________________

Odebírejte náš YouTube kanál! 

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.

2 komentáře u „V Německu platí celoplošná cenzura sociálních sítí. Příspěvky se mažou i za údajnou “pomluvu”“

  1. Ten formulář slouží k nahlášení příspěvků, které sociální síť nesmazala nebo nezablokovala poté, co byla na nelegálnost upozorněna.

    Prvotně by se nelegální příspěvky měly nahlašovat sociálním sítím.

  2. Ten nahlašovací formulář je fantastický.
    Je to jak z dystopického románu.
    Takové formuláře neměli ani nacisti, ani komunisti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.