TV Nova rozebírala sledovanost politiků na Facebooku. Opomněla Tomia Okamuru a Petra Macha

(zdroj fotogafie: Facebookový profil Tomia Okamury)

Televize Nova několika dny zveřejnila v hlavních zprávách reportáž o sledovanosti lídrů politických stran na sociálních sítích. Ve své statistice však vynechala například lídra SPD Tomia Okamuru, který nejsledovanějšího politika podle televize předhání o více než sto tisíc sledujících.

Podle televize je nejsledovanějším lídrem Andrej Babiš se 130 000 sledujícími, druhý je Kalousek se 41 000 a třetí místo obsazuje Petr Fiala z ODS s 24 000 sledujícími. Kdyby však Nova sledovala všechny lídry všech českých politických stran, žebříček by dostál několika změn.

Tak například hned na prvním místě by místo Babiše měl správně být přehlížený lídr SPD Tomio Okamura, jehož profil sleduje 261 000 profilů na Facebooku. Na Babiše má náskok 131 000. Babiš by se tak propadl na druhé místo a Kalousek na třetí. Fiala by se však propadl až na páté, jelikož s 31 000 sledujícími na Facebooku jej předhání Petr Mach, předseda Svobodných.

“TV NOVA předvedla v hlavních večerních zprávách velkou lež a obelhala tak diváky – naservírovala zmanipulovaný žebříček “popularity” jednotlivých lídrů politických stran na Facebooku,” začal svůj kritický příspěvek Okamura. Mach žebříček nikterak výrazně neokomentoval.

Sledovanost na sociálních sítích však zdaleka neznamená úspěch ve volbách. Facebookový profil má jen třetina obyvatel České republiky a jen malý zlomek na sociálních sítích probírá politiku. Ještě menší část lidí pak podle aktivit na sociálních sítích vybírá svého favorita při volbách. Z tohoto hlediska se tak jedná o drobnou úpravu pochybení autora reportáže, nikoliv o zásadní ovlivnění výsledku nejbližších voleb, které se odehrají již za dva měsíce.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.