Radoslav Banga (Gypsy.cz) označil československé legionáře za nacisty. Rozeberme si “nacistické” symboly kapely Ortel

Romský rapper Gypsy.cz, civilním jménem Radoslav Banga, odešel v sobotu 26.11. z ceremoniálu předávání cen českého Zlatého Slavíka 2016 poté, co byla na stříbrné pozici oceněna kapela Ortel. Poté médiím sám řekl, že odešel, protože Slavík ocenil neonacistu.

Pomineme nyní to, že se neštítil spolupráce s hnutím Antifa a zaměřme se na symboly, na které on i mnozí další multikulturalisté upozorňují.

Sám Banga pak upozornil na svém facebooku na symboly, které měli členové kapely na sobě. Lebka s kostmi za sebou má být nacistický symbol, podobně jako kříž, který měl Tomáš Ortel na sobě při předávání “stříbrné” medaile.

Československý legionář v Rusku za 2. sv. války
Československý legionář v Rusku
Ortel - kapela s "vadnými symboly"
Ortel – kapela s “vadnými symboly”

Tomáš Ortel má na sobě kříž, jenž má být podle Bangy symbolem nacismu. Ten se však mýlí, protože uniforma na fotografii výše patřila československým legionářům, kteří operovali v Rusku.

Červenobílá stužka je symbolem Čechie, umrlčí lebka znamená “překvapivě” smrt, neboli není života bez Českého státu, svobodu nebo smrt a “Bijte, zabijte, nikoho neživte.” Osvětu právě zmíněné lebce se pokusil nabídnout další fanatický multikulturalista Peszynski.

Ten vysvětlil, že příslušnost neonacismu se rozpozná podle toho, že “hnáty” jsou za lebkou a ne pod ní, jako to mají piráti. Jak vysvětlí, že Johny Depp má tetování s lebkou, za níž jsou “hnáty”, tedy podle jeho vysvětlení nacistický symbol, jenž se několikrát objevil i ve filmové sérii Piráti z Karibiku?

Johny Depp má lebku s "hnátami" za ní - podle Perszynského nacistický symbol
Johny Depp má lebku s “hnátami” za ní – podle Perszynského nacistický symbol
Skutečná "nacistická" lebka
Skutečná “nacistická” lebka

Máte tu porovnání. Lebka hned na tímto textem je ta, kterou používali nacisté, ale pozor, není to jediný význam. Nacisté si lebku okopírovali od Prusů z 18. století.

pruska-umrlci-lebka
Pruská umrlčí lebka

V 18. století byl v Prusku zaveden pro husary Tělesné stráže černý stejnokroj s velkým odznakem umrlčí lebky (viz foto nad tímto textem) na čepicích jako čestné pamětní označení a upomínka na krále Bedřicha Viléma I. Husaři tohoto pluku byli též mezi pruskými oddíly, které rozhodly bitvu u Waterloo v roce 1815. Kdybychom šli dopodrobna, tento symbol užívali i příslušníci některých brunšvických pluků, tentýž symbol pak používaly některé německé pluky v 1. světové válce.

Ortel vs nacisté
Ortel vs nacisté a historie

Jak vidíte na obrázku pod textem, Banga a ostatní multikulturní fanatici Ortela ze současné příslušnosti k neonacismu obviňují bez důkazů. Zaprvé, nacistický kříž má předchůdce. Jako v mnoha jiných případech, nacisté si symbol “převzali” z historie. Tomáš Ortel navíc nosí kříž zcela jiný. To slovo “zcela” je důležité. V takových symbolech je důležitý každý detail a dvojité špičky na všech cípech kříže jsou úplně jiné tématu, konkrétně sahá do Itálie a 11. století.

V 11. století existovala na západním pobřeží Itálie malá republika Amalfi, která měla ve znaku právě tento symbol. Amalfští kupci pak založili v Jeruzalémě v polovině 11. století nemocnici – špitál sv. Jana Slitovníka, spravovaný benediktiny. Během křižáckých výprav byl název změněn na špitál sv. Jana Křitele a r. 1113 bylo nemocniční bratrstvo potvrzeno papežem jako nový církevní řád johanitů (též špitálníků, popř. řád sv. Jana). Šlechtici, kteří byli členy řádu, byli ozbrojení.

Roku 1530 jim byla papežem přidělena Malta jako léno. Od té doby se řád někdy nazývá řádem maltézských rytířů. Odtud název symbolu – maltézský kříž.

Pan Banga by měl nejdříve pobrat rozum a při studiu symboliky dát pryč všechny emoce. Neonacismus má v tomto i malou výhodu, protože nacistické symboly mají historické předchůdce. Nácka však většinou dobře poznáte, symboly nechává společně kooperovat. Tomáš Ortel mezi tyhle lidi nepatří. Používá symboly zcela jiné. Banga by si měl uvědomit, že jeho výjevy uráží historii českých a slovenských válečných hrdinů…

 

10 komentářů u „Radoslav Banga (Gypsy.cz) označil československé legionáře za nacisty. Rozeberme si “nacistické” symboly kapely Ortel“

 1. Stejně hloupe texty ma i Rytmus a porad ponizuje tzv.gadže,jehi texty jsou jen o penezich,ale tim kryje svuj mindrak kdy jako neuspesny azylant v Kanade sedel a pak byl vyhosten.Alibysticky nataci videa v ciganskych getech a nadava na Gádže,pak si jde koupitBmw,ale aby zaplatil do geta kanalizaci,nebo školu pro ty udajne diskriminovane spoluobčany,to ne .Už nikdo nevidi ty panelove domy,ktere byly nove,jen do doby,kdy se nastehovali cigani.Nebo cigan odjej do Anglie na azyl,v Usti prodal obecni byt a po neuspechu s azylem,se vratil,zazaloval stat a vysoudil 900tis .TO Gadžo by dostal 5let za podvod.Tak tohle je obraceny rasismus,na tzv.gadže.Banga at mlčí a učí se dejepis a Pazderkova pseudo herečka si muze vzit par neprispusobivych chánováčku domu.

 2. Banga,feták,co kdysi vykradal auta a jezdil žigulem po karlíně,největší rasisté jsou cikáni a utlačováni jsou tzv.gádžové. Neznam slovo rom,v němčine cigoine e v anličtině gypsy.Vše sleduji na sidlišti černy most,cigáni zde prodávaji fety,vysedávaj na socialce,maji mobily pouze ty nejdražší,pubertáci chodi jak manekyni a jen tu delaji bordel.Denně na ne řvu,když vyrazí vchodové dvere e hulí tam travu .Minuly tyden mi cikan obsadil autem invalidni stani a po me vyzve mi rekl jdi do píči ty mrdko,tak jsem vystoupil a par jich rozdal a cikani ,kteri si na palubce porcovali fet,okamžite odjeli,jak mě vidi venku tak mizi.Jsem sice invalida,ale s onkokogickou nemoci,ale venoval jsem se drive mma,zapasu a moje vaha je stale nan 110kg a slibuji,ze se nikdy nenecham ponižit feteckou luzou a dokud budu žít tak je bud mlatit.Samozřejmě jen ty problemove.

 3. Naprosto souhlasim se skutecnosti, ze pan Banga vi o ceske historii kulove a ani bych od neho nic jineho neocekaval 🙁

  Co se tyce fotky s oznacenim “Československý legionář v Rusku” je na miste upresneni, ze jde s jistotou o Kornilovce – uderne jednotky “bilych” kteri bojovali proti bolsevikum.

  V radach Kornilovcu bojovalo nemalo Cechoslovaku a na podzim 1917 podlehali veleni nasich legii v Rusku – z tohoto obdobi by byl komentar o legionarich na miste 😉

  V souvislosti nasi historie a statnosti je relevantni spise spojeni s udernym praporem nasich legii v Rusku – jejich prapor obsahoval i lebku a zkrizene hnaty – dle nekterych pseudoodborniku na nacismus v jasnem nacistickem rozlozeni, coz je opet z historickeho pohledu do oci bijici nesmysl.

 4. Škoda, že tu není fotka s panem Ortelem (Hnidou), v košili, kterou měl na udělení cen. Na košili má lebku, která je podložena zkříženými hnáty, přesně jako je znak SS, legionáři dle fotky výše, mají umístěnou lebku nad hnátami ne lebku na hnátách. A jeho texty písní které zpíval v letech 1994 kdy byl členem skupiny Conflict 88 (Conflict 88 byla plzeňská neonacistická kapela, která vznikla v roce 1994. Čísly 88 ve svém názvu odkazuje na nacistický pozdrav Heil Hitler. Její texty jsou antisemitské a rasistické. Členy skupiny jsou Tomáš Marek či Robert Fürych, v počátcích s ní hrál i Tomáš Ortel.) v písni Sinoismus (Probuďte se válečníci,
  bílý Evropy,
  snažte konečně na kolena,
  ty židovský psy,

  Probuďte se válečníci,
  v naší Český zemi,
  Sražte hvězdu šesticípou,
  kdo chce zářit na nebi……).
  Nestydí se, že byl členem této skupiny, ani za to co zpíval. Je mi z něho špatně.
  A pan Banga je kapitola sama pro sebe. Neuznávám ho, ani se ho nezastávám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.