Open Society Fund ČR získala za loňský rok 130 milionů ze zahraničí

Strmý nárůst státních příspěvků, to je to, čím se může pochlubit česká pobočka Sorosovy Open Society Fund. Český stát více než sto miliony podpořil nadaci ultralevicového miliardáře v loňském roce. Veškeré dotace nadaci čerpala Česká republika z Norska. Je zde tak podezření z toho, že Open Society zkouší intervence v české politice pomocí peněz ze zahraničí.

Zatímco v roce 2013 vykazuje Open Society Fund státní dotaci ve výši necelých šedesáti tisíc korun, o rok později je to již tisíckrát více. A loni se státní dotace oproti té předchozí téměř zdvojnásobila. Poté, co se v alternativních médiích objevily zprávy o tom, že neziskovka získala pět miliard za pět let, se zástupci spolku ohradili. A po právu.

Podívejme se na čísla. Modrý sloupec označuje české státní dotace. Hned vedle se nachází sloupec červený, který znázorňuje podíl tzv. norských fondů na těchto dotacích. Vidíte, že naprosto celou částku sponzorovalo právě Norsko. Zelený sloupec představuje ostatní zahraniční sponzory neziskovky.

dotace-pro-opf

Dalším aspektem je mzda. Zatímco například v HateFree Culture se hrubá mzda pohybuje kolem 15 000 Kč měsíčně, OSF si svojí práci hodnotí téměř dvojnásobnou průměrnou částkou. Připomínáme průměrnou českou hrubou mzdu, která představuje cca 27 300 Kč.

prumerna-hm-osf-cr

Nadace Open Society Fund nezískala ze státní pokladny za poslední dva roky ani korunu. Je však alarmující, že ze zahraničí plynou této organizaci desítky milionů ročně. Open Society Foundation sponzoruje například extremistickou organizaci Black Lives Matter, či daroval stovky tisíc dolarů Vatikánu, aby papež František veřejně propagoval multikulturalismus.

Více o Open Society Fund můžete číst zde.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.