Německá vláda věděla o teroristovi z Berlína 9 měsíců před útokem
Myslíte si, že o útoku v Berlíně 20.12.2016 víte vše? Jste na omylu. Česká média naprosto efektivně nesdílela články těch zahraničních, které se nehodily do profilu útočníka, který “nemá nic společného s islámem” a také, vláda o útoku i o útočníkovi věděla tři čtvrtě roku před terorem.

Že útok nemá nic společného s islámem? Níže jsou záběry z bezpečnostních kamer, ze kterých je patrné, že útočník Anis Amri několik dní před útokem navštívil v Berlíně mešitu. Objevil se tam dokonce i několik hodin po útoku. Zastřelen byl přitom o pět dní později v Itálii.
Vláda navíc věděla o tom, že Anis Amri coby ilegální migrant s falešnými papíry představuje hrozbu, a to již od března. O tom, že hrozba útoku je velice reálná, se tedy vědělo s více než devítiměsíčním předstihem.

Vědělo se dokonce i to, kdo může zaútočit. Před Anisem Amrim varoval státní kriminální úřad v Severním Porýní-Vestfálsku a oznámil, že budoucí pachatel má smrtící úmysly. Nyní se vynořil dopis, který úřad poslal ministerstvu vnitra v Düsseldorfu, v němž se uvádí: “Amri představuje hrozbu v podobně možného sebevražedného útoku.”
Dopis navrhoval deportaci a obsahoval důkazy, například telefonické nahrávky z února 2016, v němž Amri používá slovo “Dougma,” které tajné služby identifikují oficiálně jako islamistický kód pro “bombový útok.” Nicméně možný útočník zůstal až do útoku na svobodě.

Německo tak nezvládá represi ani proti již podezřelým teroristům. Sami představitelé tajných služeb tvrdí, že zabránění útoku je vždy spíše šťastná náhoda než schopnost policie a když už k nějakému nebezpečnému objevu dojde, úřady jednají příliš pomalu. V tomto případě stálo devítiměsíční prodlení život 12 lidí, včetně jedné Češky.

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.