Na ruské hackery důkazy nepotřebují, na Obamovy odposlechy ano





CNN, the New York Times, Sky News, v Česku Česká televize, MF Dnes nebo Respekt. Ti všichni se shodují ve dvou bodech. V bodu údajného ruského hackování amerických prezidentských voleb a referenda o brexitu bez důkazů několikrát označili věc za hotovou a pravdivou.

Vyšetřovatelé však doposud pro tuto informaci nezískali žádný dostatečný důkaz. Vždy se jednalo o prohlášení těsně pro prohře, která například politici po čase zmírňovali, avšak nikdy nezpochybnili, že nemají pravdu. Druhý bod, ve kterém se média shodla, byla potřeba důkazů obvinění Donalda Trumpa, který prohlásil, že v době kampaně mu Barack Obama napíchl telefon v jeho kanceláři v New Yorku.

Rozdíl je v nadpisech

V případě ruských hackerů jste mohli číst hlavně články na téma zlého Ruska. Až někde v pátém odstavci jste se mohli dozvědět, že pro toto obvinění nemá nikdo pádný důkaz. Jak lze nadpis namířit proti nepohodlnému či nepříteli? Jednoduše. Ukazuje to případ údajného odposlouchávání Trumpa. Ihned poté, co vznesl toto obvinění, do světa vyšly články s nadpisem “Trump obvinil Obamu bez důkazů.” To je oproti “Ruští hackeři ovlivnili volby” úplně jiný způsob konstatování obvinění bez důkazů.




WikILeaks však těmto médiím radost neudělaly. Zrovna včera zveřejnily dokumenty CIA,ze kterých jasně vyplývá, že ve světě neexistuje téměř nikdo, kdo by nebyl sledován. V rámci odposlouchávání je tak více než pravděpodobné, že se Trump nemýlí. Psali jsme o tom již jednou. Opět paniku médií umlčují prostá fakta, nikoliv domněnky a snaha vše, co se nehodí, svést na Rusko. To se musí Západu potichu smát…

____________________________________________________

Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.

Učinit tak můžete na účet u Fio banky číslo 2401131596/2010, který je transparentní. Odkaz zde.